ZALETY SZKŁA UV

Słońce jest dla nas szczególnie ostre - nie możesz wyjść na zewnątrz bez warstwy kremu z filtrem, a ograniczenie ekspozycji na ile to możliwe to jedyny prawdziwy sposób na uniknięcie poparzeń. Podobnie jak skóra ludzka, grafiki cierpią z powodu braku warstwy ozonowej, a papier i tusze cierpią tak samo jak nasza skóra. Właśnie dlatego szkło UV jest ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o oprawę grafiki. 

Jak działa szkło UV? W przeciwieństwie do zwykłej przezroczystej tafli szkła, szkło UV ma specjalną powłokę, która odfiltrowuje światło UV, dzięki czemu nie uderza w Twoje dzieło. Z normalnej odległości oglądania jest całkowicie niewykrywalny, działa po cichu, aby chronić Twoje dzieło sztuki, nawet o tym nie wiedząc. 

Jak promienie UV uszkadzają grafikę? Głównym problemem związanym z ekspozycją na promieniowanie UV jest blaknięcie grafiki wraz z upływem czasu, w którym światło z czasem degraduje atrament. Istnieją pewne procesy drukowania, które wykorzystują tak zwany „atrament archiwalny”, który jest odporny na blaknięcie. Drugim problemem jest przebarwienie papieru, tj. żółknięcie papieru. Przebarwienia pojawią się bez względu na to, czy masz dzieło sztuki odporne na promieniowanie UV, czy nie. 

Niezwykle ważne jest, jeśli masz dzieło, które jest dla ciebie wyjątkowe, czy to z perspektywy finansowej, czy osobistej, aby upewnić się, że jest odpowiednio chronione, aby trwało. Jeżeli chcesz uniknąć zniszczenia swojego dzieła, zastosuj szkło UV. Zapewni Ci elastyczność wieszania go w dowolnym miejscu w czasie jego życia, czy to w słabo oświetlonym korytarzu, czy w jasnym salonie, ze spokojem będzie bezpieczny. 

Using Format